czwartek, 1 stycznia 2009

Historia naszej wspólnoty

W tych Wadowicach i w tym kościele, w którym Jan Paweł II przyjął sakrament Chrztu, przystąpił do Pierwszej Spowiedzi i Komunii świętej, a także Bierzmowania, z woli proboszcza parafii i kustosza bazyliki, ks. prałata Jakuba Gila, w dniach 1-4 grudnia 2000, odbyły się rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej. Rekolekcje prowadził o. Stanisław M. Piętka, prezes narodowy Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej.

Wadowiczanie, którzy za przykładem swego wielkiego rodaka, Jana Pawła II, kierują tak często swe kroki do kaplicy przed ołtarz, w którym znajduje się obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z żywą wiarą uczestniczyli również w tych rekolekcjach, słuchając słowa Bożego, przystępując do sakramentu Pokuty i Eucharystii.

Lekturą pomocną w rekolekcjach i dostępną dla większości parafian były pisma rycerskie: Rycerz Niepokalanej, Informator Rycerstwa Niepokalanej, Mały Rycerzyk Niepokalanej i broszurka Czym jest Rycerstrwo Niepokalanej.Dzieci otrzymały Cudowne Medaliki Niepokalanej.

Ukoronowaniem rekolekcji było uroczyste przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej 400 osób i poświęcenie Niepokalanej w duchu św. Maksymiliana całej parafii.

Następnym etapem w rozwoju Rycerstwa NIepokalanej w wadowickiej parafii niech będzie powstanie żywej wspólnoty Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej. Jest to życzenie i jednocześnie zadanie.
o. St. Piętka

Zadanie wykonane od 18 maja 2006 roku jesteśmy Stowarzyszeniem.
Czynnych członków MI jest 23.
Opiekunem wspólnoty jest ks. infułat Jakub Gil

W wyniku wyborów wybrano zarząd w składzie:

Maria Wolczko - prezes
Wanda Piątek - v-ce prezes
Emilia Kumorowska –ekonom
Albnina Dudoń - sekretarz
Komisja rewizyjna
Zofia Bochenek - przewodnicząca komisji rewizyjnej
Izabela Rusin - członek komisji rewizyjnej
Doradcy Zarzadu
Teresa Rzycka, Róża Lelek